تاریخ انتشارشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
سیزده عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت به طور متوسط در ماه ژانویه ۲۸.۳۵ میلیون بشکه در روز نفت تولید کردند که ۶۴۰ هزار بشکه از رقم تولید دسامبر پایین تر است.
تولید نفت اوپک || نفت آنلاین
تولید نفت اوپک || نفت آنلاین
به گزارش به نقل از رویترز، تولید نفت اوپک در ژانویه به پایین ترین حد طی چند سال گذشته رسید چون عربستان سعودی و سایر اعضای اوپک در حاشیه خلیج فارس بیش از حد به قرارداد جدید تولید پایبند مانده اند و عرضه نفت لیبی به خاطر بسته شدن بنادر و میادین نفت آن کاهش یافته است.

 سیزده عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت به طور متوسط در ماه ژانویه 28.35 میلیون بشکه در روز تولید کردند که 640 هزار بشکه از رقم تولید دسامبر پایین تر است.

 علیرغم کاهش عرضه نفت، قیمت آن به خاطر نگرانی از تاثیر شیوع ویروس کرونا بر تقاضای نفت چین، به زیر 60 دلار در هر بشکه رسیده است. این شرایط باعث شد اوپک و متحدانش در مورد برگزاری یک نشست زودهنگام گفتگو کنند و قدم های بیشتری برای حمایت از بازار بردارند.

اوپک، روسیه و سایر متحدان در ائتلافی موسوم به اوپک+ توافق کرده‌اند از اول ژانویه 2020 تولید نفت را 500 هزار بشکه دیگر پایین بیاورند. سهم اوپک از این کاهش تولید حدود 1.17 میلیون بشکه در روز است که توسط ده عضو آن به جز ایران، لیبی و ونزوئلا اجرایی می شود.

این ده عضو اوپک در ژانویه بیش از سهمیه شان از قرارداد، تولید خود را کاهش دادند. اوپک در ژانویه 133 درصد به قرارداد کاهش تولید پایبند بود در حالی که در دسامبر 158 درصد به این قرارداد عمل کرده بود.
لینک کوتاه : http://www.naftonline.ir/news/20050/
منبع : تسنیمارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما