تاریخ انتشارسه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵


در مراسم تجلیل از خدمات حجتی انجام شد:

سنگ تمام وزیر نفت در تعریف از وزیر مستعفی جهاد کشاورزی!

زنگنه :آقای حجتی همه چیز خود را وقف جمهوری اسلامی کرد. آرام،‌متین، استوار و بسیار صبورانه کار کرد. فکر و ذهن بسیار عمیقی داشت و همیشه بودش بسیار بیشتر از نمودش بود، هیچ وقت نخواست کارهایش را نمایش بدهد و کارهای بی‌محتوایش را عرضه کند.
بیژن نامدار زنگنه | وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران | نفت آنلاین
بیژن نامدار زنگنه | وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین ؛ امروز بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در مراسم آیین نکوداشت و تجلیل از خدمات محمود حجتی وزیر سابق جهاد کشاورزی، گفت: من از 37 سال پیش با آقای حجتی آشنا هستم که آن زمان وی جوانی انقلابی و شجاع و به معنی واقعی کلمه یک نجف‌آبادی استاندارد، صریح، رُک و زحمتکش بود که بی رودروایستی در عین حال با نجابت مسائل را مطرح می‌کرد. 

وی ادامه داد: 6 سال در جهاد با آقای حجتی کار کردیم و به سر و مغز هم زدیم اما هنوز هم رفیق هستیم. 

وزیر نفت گفت: آقای حجتی همه چیز خود را وقف جمهوری اسلامی کرد. آرام،‌متین، استوار و بسیار صبورانه کار کرد. فکر و ذهن بسیار عمیقی داشت و همیشه بودش بسیار بیشتر از نمودش بود، هیچ وقت نخواست کارهایش را نمایش بدهد و کارهای بی‌محتوایش را عرضه کند.

زنگنه با بیان اینکه نسل حجتی نسل طیبه‌ای است که نهال آن را امام بزرگوار کاشت و مقام معظم رهبری به خوبی
از آن مراقبت کرد، گفت: من در سال 67 از جهاد رفتم و از ایشان خواهش کردم که در وزارت نیرو همکاری کند و اگر می‌خواهد معاون بشود اما پیشنهاد کردم که مجری سد کرخه می‌تواند خدمت بیشتری برای مردم داشته باشد و ایشان قبول کرد و امروز ما سد پرافتخار کرخه را از برکات سخت‌کوشی ایشان داریم. 

وزیر نفت همچنین گفت: به پیشنهاد من آقای خاتمی ایشان را وزیر جهاد کشاورزی منصوب کرد که آن موقع وزیر راه بود و من افتخار می‌کنم که در کنار چنین مردان بزرگی کار کرده‌ام. در حقیقت حجتی نمونه بارز انسانیت و از خودگذشتگی به دیگران و عشق به خوبی‌ها است.

وی همچنین گفت: آقای حجتی در وزارت جهاد کشاورزی کارهای بزرگی کرد که خودکفایی در برخی محصولات از آن جمله است اما این واقعیت است که نسل حجتی کسانی بودند که به خاطر جیب‌شان کار نکردند و از سلامتی خانواده و رفاه از خود گذشتند تا برای این ملت سرافرازی کسب کنند و اینها بسیار ارزشمند است.
زنگنه ادامه داد: اگر امروز ما گندم نداشتیم می‌توانستیم وارد کنیم اما شرافت را نمی‌شود وارد کرد.

وزیر نفت در بخش دیگری از سخنانش گفت: کسانی که در دوران جنگ شهید شدند و رفتند اما کسانی را خدا نخواست شهید شوند ماندند و با سربلندی برای کشور خود خدمت کردند. افرادی از این دست برکت برای این ملت است. 
لینک کوتاه : http://www.naftonline.ir/news/19655/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
کارمندان ملی حفاری
با عرض سلام
خواهشمندیم نسبت به تعیین تکلیف وضعیت عدم پرداخت نزدیک به بیست و یک ماه نفت کارت کارمندان رسمی و حدود پانزده ماه از کارکنان پیمانکاری شرکت ملی حفاری ایران چاره ای بیندیشید و این غیر از عدم پرداخت پاداش عقب افتاده بهمن ماه ۹۶ میباشد ؛صبوری و نجیب بودن کارکنان زحمت کش این شرکت تحسین برانگیز است لطفا پیگیری شود