تاریخ انتشارسه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
عادل آذر:تشکیل پرونده برای دستگاه‌های مختلف یک روال است که برای بررسی موضوعات انجام می‌شود. در این پرونده حسابرس ما تشخیص می‌دهد که یک تخلفی در وزارت نفت رخ داده و از این رو پرونده تشکیل شده است.
تخلف وزارت نفت توسط دادستان تایید شد | نفت آنلاین
تخلف وزارت نفت توسط دادستان تایید شد | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین ؛ عادل آذر در جمع خبرنگاران درباره پرونده وزارت نفت در دیوان محاسباتی کشور اظهار داشت: تشکیل پرونده برای دستگاه‌های مختلف یک روال است که برای بررسی موضوعات انجام می‌شود. در این پرونده حسابرس ما تشخیص می‌دهد که یک تخلفی در وزارت نفت رخ داده و از این رو پرونده تشکیل شده است.
وی با تاکید بر اینکه این پرونده بحث تخلف است و نه جرم، گفت: نامه دادخواستی از سوی حسابرس دیوان محاسبات ارسال شده و بررسی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که تخلفی در بحث بانکرینگ رخ داده است که ناشی از عدم رعایت قانون بوده است.

رئیس دیوان محاسبات تاکید کرد: هدف وزارت نفت معتقد است که قانون رعایت شده است.

وی با بیان اینکه دادستان این تخلف را تایید کرده است، گفت: بعد از تایید دادستانی، موضوع به هیات مستشاری ارجاع داده می‌شود.

عادل آذر با تاکید بر اینکه این پرونده مربوط به حسابرسی‌های سال ۹۴ است، گفت: تاکید می‌کنم که پرونده بحث تخلف است نه ارتکاب به جرم.

این مقام مسئول ادامه داد: این پرونده ۱۲ خوانده دارد که آقای زنگنه جزو خوانده‌ها نیست.

وی همچنین با اشاره به گزارش نظام پرداخت ارز در گیرندگان ارز گفت: گروه‌ها، دسته‌بندی‌های مختلف شده‌اند و این گزارش به واسطه تفریغ بودجه سال ۹۷ به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود. از جمله گیرندگان ارز دارویی، خوراک دام و ... هستند. در حال حاضر به دنبال این هستیم که با تکمیل اطلاعات در هفته اول بهمن ماه این گزارش که مبتنی بر حسابری عملکرد پرداخت تنظیم شده، ارائه شود.
http://naftonline.ir/vdcbasb8.rhb9fpiuur.html
منبع : ایلنا


ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
آقای لاریجانی هم رفت و ..... بالاخره شما هم توی این سالهای آخر دولت روحانی زبانتون باز شد! واقعا" من حدس زدم لکنت زبان گرفته بودید اینهمه سال در دولت روحانی . و واقعا" حدس زدم دولت روحانی هیچ تخلف بودجه ای نکرده که شما این مدت ساکت بودید!!! نباید به این اقدامات شما شک کرد؟ در پرونده حقوقهای نجومی هم که عملکرد سیاهی از خودبجای گذاشتید. معلوم نشد چرا نتیجه تخلف در پرداختهای نجومی را چرا افشا نکردید همان موقع ؟