تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست بررسی طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران مخالفت کردند.
مخالفت با بررسی طرح اساسنامه شرکت ملی گاز | نفت آنلاین
مخالفت با بررسی طرح اساسنامه شرکت ملی گاز | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین ؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۰ آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی با درخواست تعدادی از نمایندگان درباره رسیدگی به طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، با ۶۲ رأی موافق، ۹۷ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع مخالفت کردند.

سیدعلی ادیانی، رئیس کمیته تدوین اساسنامه شرکت ملی گاز ایران و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی قبل از رأی‌گیری، درباره این طرح گفت: این طرح بدون تردید یکی از مهم‌ترین طرح‌های تصویبی مجلس دهم و کارنامه این دوره تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه اساسنامه شرکت ملی گاز ایران در سال ۱۳۵۶ به تصویب مجلس قبل از انقلاب رسیده است، افزود: شرکت ملی گاز بر اساس نظر شورای نگهبان، ۴۲ سال در خلأ قانونی اداره می‌شده و هیچ دولتی لایحه اساسنامه آن را ارائه نکرده است. کمیته تدوین، اساسنامه شرکت ملی گاز را شکل داد و بررسی‌های لازم روی این اساسنامه انجام شده، همچنین این طرح بر اساس قانون اساسی و اسناد بالادستی تهیه شده است.

کلیات طرح جدید نمایندگان مجلس برای اصلاح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران، ششم مردادماه در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با ۸۶ ماده‌ تصویب و مقرر شد در صحن علنی بررسی شود، اما نمایندگان در نشست علنی روز ۲۶ مردادماه مجلس شورای اسلامی، طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران را برای رسیدگی بیشتر به کمیسیون انرژی، طبق اصل ۸۵ قانون اساسی ارجاع دادند که نمایندگان امروز (۲۰ آبان‌ماه) با بررسی این طرح مخالفت کردند.
http://naftonline.ir/vdcayen6.49noy15kk4.html
منبع : شانا


ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
قراردادموقت
باید دید علت مخالفت چیه?
feedback
Iran, Islamic Republic of
این نماینده همونی هست که با وزیر رفت سفر سوئیس(اجلاس اوپک!!) :::: آقای نماینده چه خبر از اساسنامه شرکت ملی نفت ؟؟؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
قراردادی
چرا نمایندگان مخالفت میکنند باید دید منافع دارن یا نه.