تاریخ انتشاريکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
مرکز آمار ترکیه طی گزارشی می‌گوید ایرانی‌ها در ۹ ماه سال جاری میلادی ۳ هزار و ۳۲۴ واحد مسکن در این کشور خریداری کرده‌اند.
به گزارش نفت آنلاین ؛ به نقل از به نقل از رسانه فارسی زبان؛ مرکز آمار ترکیه طی گزارشی می‌گوید ایرانی‌ها در ۹ ماه سال جاری میلادی ۳ هزار و ۳۲۴ واحد مسکن در این کشور خریداری کرده‌اند که نسبت به دوره مشابه پارسال ۶۵ درصد افزایش یافته و نسبت به ۹ ماه سال ۲۰۱۷ حدود ۵٫۵ برابر رشد داشته است.

ایرانی‌ها بعد از شهروندان عراق، دومین جایگاه را از نظر خرید مسکن در ترکیه داشته‌اند. شهروندان روسیه، عربستان، افغانستان، کویت و آلمان در رده‌های بعدی هستند.
رشد ۶۵درصدی خرید ملک در ترکیه توسط ایرانی‌ها
اول اکتبر سال جاری خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که بسیاری از ایرانی‌ها در جستجوی راه‌هایی برای خرید خانه در ترکیه هستند تا بتوانند شهروندی و گذرنامه این کشور را به دست بیاورند.

پیشتر ترکیه شرط اعطای شهروندی به خارجی‌ها را سرمایه‌گذاری حداقل یک میلیون دلار در بخش مسکن و دیگر دارایی‌های غیرمنقول قرار داده بود، اما از پارسال این رقم را به ۲۵۰ هزار دلار کاهش داد.

بیشترین فروش منزل به خارجی‌ها در شهرهای استانبول، آنتالیا و آنکارا بوده است.
فروش مسکن به خارجی‌ها در ترکیه طی ۹ ماه امسال نسبت به دور مشابه پارسال حدود یک‌سوم افزایش داشته و به ۳۲ هزار و ۶۲۸ واحد رسیده است.
http://naftonline.ir/vdccpsqs.2bqom8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما