تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳
معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی از افزایش سقف حقوق و مزایای مستمر کارکنان رسمی صنعت نفت خبر داد.
دکتر فرزین مینو | نفت آنلاین
دکتر فرزین مینو | نفت آنلاین
به گزارش نفت آنلاین ؛ فرزین مینو ضمن اشاره به موافقت وزیر نفت درباره طرح پیشنهادی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی مبنی بر افزایش سقف تعیین شده برای حقوق و مزایای مستمر کارکنان رسمی شمال و جنوب، گفت: به دنبال موافقت وزیر محترم با طرح یادشده، سقف حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر کارکنان رسمی شاغل در شمال و جنوب افزایش یافت و مراتب برای اجرا به شرکت‌ها و مدیریت‌های ذیربط ابلاغ خواهد شد.

وی همچنین از طرح‌های در حال بررسی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی برای بهبود شرایط و وضع حقوق و دستمزد کارکنان قرارداد مدت موقت و پیمانکاری خبر داد و گفت: با توجه به دغدغه وزیر نفت در زمینه تناسب درآمد کارکنان قراردادی مدت موقت و پیمانکار با وضع اقتصادی موجود، طرح‌های یادشده با جدیت در حال بررسی و پیگیری است که پس از تحقق مقدمات لازم، اطلاع‌رسانی در این زمینه انجام خواهد گرفت.

شایان ذکر است افزایش سقف تعیین شده برای حقوق و مزایای مستمر کارکنان رسمی، پس از بررسی در نشست‌های شورای اداری صنعت نفت، برای افزایش انگیزه کارکنان صورت گرفته است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
با سلام از قول بچه های جنوب به ایشون بگید اگر دشمن می خواست ضربه به صنعت نفت و کشور بزنه به این خوبی نمی تونست انجامش بده.‌‌‌..
در تمامی صنایع و کسب و کارها مهمترین عامل نگهدارنده و پیشرفت آن نیروی انسانی متخصص و با انگیزه است.
اولا در اولین دوره ایشون آموزشگاه های حرفه ای جنوب رو تعطیل نمودند جایی که با جذب جوانان با استعداد و بومی نیروی انسانی مورد نیاز رو تامین می کرد.
ثانیا با قطع نمودن تدریجی مزایای و کمک هزینه های متفاوت و امکانات تفریحی ورزشی خانواده‌ها و کارکنان باعث بی انگیزه شدن این قشر زحمتکش گردید و حالا با این طرح ها می خواهد ویرانه نفت رو ترمیم کنه ...
در حال حاضر بار اصلی صنعت بر دوش نیروهای مدت موقت و پیمانی است که اصلا با توجه به حقوق دریافتی با اجبار و مثل برده کار میکنن و انگیزه ای در قبال کار ندارند که همین امر باعث بوجود آمدن حوادث متعدد گردیده.
نیروی های رسمی هم که تمام مسئولیت بر عهده آنهاست نمی دانند با کدام مشکل مقابله کنند.
عدم بودجه کافی
ماشین آلات فرسوده
نبود قطعات با کیفیت
عدم وجود نیروی با کیفیت و با انگیزه
وضعیت نا مناسب جوی
مشکلات مالی
مشکلات درمانی و بهداشتی
مشکلات تفریحی ورزشی تحصیلی خانواده
تمامی این موارد باعث شده تا آنهایی که میتوانند ابتدا از جنوب و سپس از کشور مهاجرت نمایند و یا لااقل خانواده را از اینجا نجات داده و خود تنها بمانند
چرا؟ و چرا باید صنعتی که قسمت اعظم بودجه کشور را تامین می کند و روزگاری دور همه آرزوی عضویت در اون و زندگی در جنوب با بدترین شرایط آب و هوایی را داشتند حالا به این حال روز افتاده؟؟؟
باتشکر
feedback
Iran, Islamic Republic of
کسانی می توانند در مورد صنعت نفت ویا هر کسب و کار دیگه ای تصمیم بگیرند که حداقل چند ماه و یا چند سال در نقاط مختلف آن حضور داشتند و با مشکلات آن آشنا باشند .
نه اینکه در تهران باشی و برای کارکنان فلات قاره و جنوب و حفاری تصمیم بگیری ....
دکتر عزیز لطفا در تیر و مرداد چند روز بیا جنوب و کنار کارکنان در ایستگاه های عملیاتی باش و بعد تصمیم بگیر
feedback
Iran, Islamic Republic of
مهدی
افزایش سقف برای مدیراست ما که تو کف نشستیم چه خاکی باید تو سرمون بکنیم. خدا لعنتشون کنه
feedback
United Arab Emirates
کامران داورپناه
این افزایش حقوق سال ۹۸ میباشد یا نه
feedback
Iran, Islamic Republic of
مظلومان قراردادمستقیم نفت
با سلام خدت مدیر محترم سایت
کلآ دروغ دروغ دورغ میگویند این دولت در صدر این دروغا هست امیدوارم به این ماه صفر و خون شهدا کربلا خدا خودش حق ما رو از تمامی این مسئولین این دولت بگیره
feedback
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
سلام و خسته نباشید خدمت تمام همکاران ،بخصوص دوستان پیمانکاری و قرارداری
بنده کارمند رسمی ، استخدامی اسفند ۸۰ و دیپلمه شاغل مناطق نفتخیز جنوب هستم با گذشت حدود ۱۸ سال سابقه بیس اینجانب ۱۷۲۰۰۰۰ بوده و تمام مدت خدمتم بصورت شیفت در واحدهای عملیاتی مشغول به خدمت بوده ام بنده حقیر هیچ گونه امیدی به بهبود شرایط نداشته و تا اندازه زیادی وضعیت معیشتی همکاران زحمتکش پیمانکاری و قراردادی رو درک میکنم ،تقاضای اینجانب انتقال پیام اینجانب به وزیر محترم نفت جناب اقای زنگنه میباشد
ارزوی سربلندی و سلامتی برای همه همکاران عزیز دارم
سپاس از نفت انلاین
feedback
Iran, Islamic Republic of
سیدعباس
باسلام
درودبرشما ، همکارمحترم ودلسوز وبینا
این پیام شما گرچه مشکلی از ما را حل نمیکند بااین حال دلگرم‌کننده و فهم وشعور بالای شمارا میرسونه
موفق وپیروزباشید
feedback
Iran, Islamic Republic of
از شایستگی چه خبر؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
چرا در نفت برای کلرکنان رسمی نفت ملاک 60 سال است است برای بازنشستگی و مثل بقیه جاها 30 سال سابقه کار ملاک نیست
feedback
Iran, Islamic Republic of
برای رسمی تصویب شد برای قراردادی پیمانکاری در دست بررسی است برابری برادری که می گفتند همین بود !
feedback
Germany
نرگس
من با بیست و نه سال سابقه کارمند رسمی ۳۱۰۰۰۰ هزار تومن پایه حقوق دارم همه مزایای نفت رو کم کردن.من کارمند رسمی نفت زندگیم به سختی میگذره یه مانتو و کفش نمی تونم برای خودم بخرم. واگذار فقط به خود خدا نابودتون کنه
feedback
Germany
نرگس
یعنی مغول ها حمله میکردن اینقدر خسارت به ما نمی زدن. چه چیزا که ما در این شرکت دیدم و قسمت ما کار و حق خوری از ما بود
feedback
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
بسیار عالی و پسندیده است می بایستی حقوق تمامی کارکنان نفت اعم از رسمی، قرارداد موقت و پیمانکاری یکسان سازی و سپس حقوق افرادی که در مناطق محروم و مشاغل سخت از جمله کشتیرانی ، سکوهای نفتی و پالایشگاه ها و پتروشیمیها زیادتر از حقوق ستادهای نفت باشد که انگیزه کارکنان جهت مناطق عملیاتی زیاد شود . متاسفانه ناعادلانه بودن حقوق کارکنان نفت و تبعیض بسیار زیاد بین کارکنان انگیزه اصلی خدمت را مخصوصا برای واحدهای عملیاتی ربوده و همه به فکر مشاغل ستادی می باشند .
feedback
Iran, Islamic Republic of
بازم تصمیمات به نفع مدیران و کسانیکه حقوقهای 30و 20 میلیونی میگیرن، البته انتظاری نیست از اینا که به فکر جوانها و تحصیلکرده ها باشند که حقوقشون بین 3 تا 5 میلیون هست اونم در شررایط سخت مناطق عملیاتی. امان از تبعیض و ظلم!!
feedback
Iran, Islamic Republic of
ابراهیم بهمنی
با سلام و ارادت
طرحی در مجلس به تصویب رسید که رزمندگان یا ایثار گران عزیز از مزایای یک مدرک بالاتر بر خوردا شوند
در اداراتدولت عملیلتی شده ولی در صنعت نفت عملیاتی نشده چرا
feedback
United States
جعفرقلی زاده
با سلام باتوجه به اینکه شرکت حفاری مادر شرکت نفت میباشد چرا کمتر خبری از آن در سابتها وکانال نفت ( خبرگزاریهای نفت) اذ آن به میان میآید