تاریخ انتشارشنبه ۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
مشکل صادرات نفت ایران حل شد؟!
به گزارش نفت آنلاین ؛  به نقل از OIL PRICE، روسیه تصمیم گرفت به صادرات نفت ایران کمک کند ،در حالی که ایران تلاش  می کند جریان نفت خود را تحت تحریم های آمریکا نگه دارد. بودجه ایران روی فروش نفت و میعانات گازی با مبلغ  حدود ۳۰ دلار در هر بشکه بسته شده است.

 ایران امیدوار بود کشورهای اروپایی سیستم پرداخت اروپایی اینستکس را انجام دهد و بتواند از این طریق نفت ایران را بخرد ولی این سیستم هنوز توسط این کشورها اجرا نشده و ایران را در صادرات نفت بشدت دچار اشکال کرده است.

 آقای ریابکوف، معاون وزیر خارجه فدراسیون روسیه گفت این کشور از کمک به ایران شادمان است. روسیه همچنین دوست دارد به صنعت بانکداری ایران هم کمک کند چون  روند پرداخت های  ایران هم با مشکل مواجه شده است.

روابط بین آمریکا ، اروپا ، روسیه و ایران جالب است. برخی کشورهای اروپایی از دخالت آمریکا در امور مربوط به خرید گاز ارزان روسیه از طریق خط لوله نورد استریم ۲ نگران هستند. اگر اروپا نتواند سیستم پرداخت خود را وارد مرحله اجرا کند، روسیه می‌تواند معاملات را تسهیل کند و علی رغم تحریم ها صادرات را ممکن سازد. روسیه ممکن است بعد برخی اعضای جسور اتحادیه اروپا را پیدا کند که مشتاق باشند در مورد نورد استریم۲ آمریکا را تحقیر کنند.

اگر کمک روسیه موفقیت آمیز باشد ، ایران می تواند مقدار قابل توجهی از نفت را به اروپا صادر کند ، روسیه می‌تواند گاز بیشتری به اتحادیه اروپا بفرستد و اروپا می‌تواند هر دوی این نفت و گاز با قیمت پایین را بخرد. از طرف دیگر، آمریکا صفر کردن صادرات نفت ایران را تقریبا عملی محال می بیند.تسنیم

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
احمد جعفری
معامله با روسیه خیلی خطرناک از امریکا است ....