تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
اختلاف بین شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و اداره کل راه و شهرسازی خوزستان دلیل اصلی تکمیل نشدن مسکن مهر ۲۰۰۰ واحدی نفت اهواز و سردرگمی اعضا
به گزارش نفت آنلاین ؛ دکتر شریعتی استاندار خوزستان در حاشیه جلسه مسکن این استان با محوریت تعیین تکلیف پروژه ۲هزار واحدی مسکن مهر نفت اهواز، اظهارداشت: تاخیر در تکمیل این پروژه طولانی شده و همین امر باعث گله مندی متقاضیان شده است.

وی گفت: دلیل اینکه همه بلوک های این طرح تا کنون تکمیل نشده اند بخاطر اختلافاتی است که بعضا بین اداره کل راه و شهرسازی استان، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و دیگر دستگاه های مرتبط به وجود آمده است.

شریعتی تصریح کرد: در برخی از دوره ها این اختلافات باعث متوقف شدن پروژه و یا کند شدن مراحل اجرایی آن شده است.

رئیس شورای مسکن استان با اشاره به اینکه پیش از این تعداد ۸۰۰ واحد مسکونی این پروژه به متقاضیان تحویل داده شد، اضافه کرد: پیش بینی می شود طی ۲ماه آینده ۲۰۰ واحد دیگر که هم اکنون از پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد برخوردار هستند به متقاضیان تحویل داده شوند.

وی با اشاره به اینکه بعد از این ۵۸۰ واحد دیگر از تعهدات ایجاد شده باقی می ماند، بیان داشت: این تعداد واحد بین ۴۰ تا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: روند تکمیلی این واحدها در شورای مسکن استان بررسی شد و راهکارها برای تکمیل این پروژه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه برای تامین منابع لازم برای تکمیل این پروژه قرار است از ظرفیت ۴۲۰ واحد دیگر و اراضی این پروژه استفاده شود گفت: تلاش می شود تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده این واحدها کاملا تکمیل شوند.

لازم به ذکر است عملیات اجرایی پروژه ۲۰۰۰ واحدی مسکن مهر نفت اهواز پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری میان وزارت نفت و وزارت راه و شهرسازی در زمینی به مساحت حدود ۳۸ هکتار در سال ۱۳۸۹ آغاز شد که پس از وقفه ای در اجرا، فعالیت مجدد آن از شهریور ماه ۱۳۹۳ از سر گرفته شد و متاسفانه از سال ۱۳۹۵ بعد از تحویل حدود ۸۰۰ واحد مجددا به تعطیلی کشیده شد.

پ ن : با احترام به آقای استاندار ؛ چرا باید چوب اختلاف ۲ سازمان دولتی را کارکنان صنعت نفت بخورند. کارکنانی که همه زندگی خود را به حراج گذاشته اند و جهت خانه دار شدن در این پروژه ثبت نام کرده اند!؛ آقای استاندار آیا خبر دارید بعضی از کارکنان نفت بخاطر عدم دریافت واحد مسکونی خود در موعد مقرر زندگی‌شان در آستانه فروپاشی قرار گرفته است!؛ لطفا برای رضای خدا هم که شده هر چه سریعتر تکلیف اعضا را روشن کنید و دعای خیر آنان و خانواده هایشان را بدرقه راه خود نمایید.

http://naftonline.ir/vdcf0xdy.w6dveagiiw.html


ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما