تاریخ انتشارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸


صادرات نفت ایران به پایین ترین رقم در ۵ سال گذشته رسید
به گزارش نفت آنلاین ، رویترز نوشت: آمارهای دولتی و موسسات رصد کشتی ها نشان می دهد که صادرات نفت ایران به مشتریان عمده اش در آسیا در ماه اکتبر به پایین ترین رقم خود در طی ۵ سال گذشته رسیده است. در این ماه کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی به دلیل ترس از تحریم های آمریکا خرید نفت از ایران را به شدت کاهش داده اند.

بر اساس این گزارش، خرید نفت چین، هند، ژاپن و کره جنوبی از ایران در ماه اکتبر با ۵۶٫۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۷۶۲ هزار بشکه در روز رسیده است. این پایین ترین رقم از اکتبر سال ۲۰۱۳ تاکنون است.

واشنگتن روز ۵ نوامبر و همزمان با اجرایی کردن تحریم های نفتی علیه ایران به ۸ کشور از جمله چین، ژاپن و کره جنوبی احازه داد تا حداقل برای ۱۸۰ روز دیگر خرید نفت از ایران را ادامه دهند.

خرید نفت هند از ایران در ماه اکتبر با تنها ۰٫۲ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۴۶۶ هزار و ۴۰۰ بشکه در روز رسیده است. اکثر خریداران هندی نفت ایران در آستانه آغاز تحریم ها خرید نفت از تهران را افزایش داده اند، زیرا ایران نفت را برای این شرکت ها تقریبا رایگان حمل می کرد و مدت طولانی ای برای پرداخت پول نفت برای آنها در نظر می گرفت.

خرید نفت کره جنوبی از ایران نیز در ماه اکتبر برای دومین ماه متوالی صفر بوده است. خرید نفت ژاپن از ایران در این ماه با ۷۱ درصد کاهش به پایین ترین رقم ۶ ماه گذشته یعنی ۴۸ هزار و ۳۳ بشکه در روز رسیده است.

همچنین خرید نفت چین از ایران در ماه اکتبر با ۶۴ درصد کاهش به ۲۴۷ هزار و ۲۰۰ بشکه در روز رسیده است. تسنیم

لینک کوتاه : http://www.naftonline.ir/news/11941/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما